Pro rodiče přeškoláků

Školní rok 2019/2020 začíná v pondělí 2. září 2019. Rodiče přijdou s dětmi do učebny 1. třídy, kde si děti odloží aktovku a společně odejdeme do tělocvičny základní školy. Po zahajovacím shromáždění (cca 8.00 – 8.30) se přesuneme zpět do třídy. Děti si prohlédnou a uloží pomůcky, které ve škole dostanou a asi v 9.15 odejdou v doprovodu rodičů domů.

Vybavení, které dětem obstarají rodiče:

• školní aktovka nebo batoh, nevybavené pouzdro
  • ručník
  • přezůvky
  • úbor do tělocviku v látkovém vaku (tričko, tepláky, kraťasy, sportovní halová obuv – nesmí mít barevnou podrážku)
  • výtvarné potřeby (ubrus na lavici, hadřík)
  • obaly na sešity a učebnice (až během září)

Ve škole dětem zajistíme:

• učebnice a pracovní sešity, zápisníček pro prvňáčka, sešity, úkolníček
  • psací potřeby (tužky, pastelky, pero, guma, zmizík, ořezávátko) pro vybavení pouzdra
  • výtvarné potřeby v kufříku (fixy, nůžky, lepidlo, barvy, kelímky, paleta tuš, štětce, plastelína, modelovací podložka, barevné papíry)
  • tabulku na písmena
  • pravítko
  • složku s čísly
  • kufřík na výtvarné potřeby dostávají děti od vedení školy jako dárek při rozloučení se školkou
  • popisovací podložku (folie)

Počítejte, prosím, během září s výdaji cca 1000,- Kč za školní pomůcky, 300 Kč do třídního fondu na plánované akce (divadla, představení, výlety, popř. pomůcky do prac. činností) a platba za školní družinu.