Jdi na obsah Jdi na menu

Pro rodiče přeškoláků

INFORMACE PRO RODIČE PŘEDŠKOLÁKŮ!!!

Vážení rodiče předškoláků,

            v měsíci dubnu čeká Vaše dítě zápis do 1. třídy. Je to pro Vás i Vaše dítě bezesporu veliký životní krok. Abychom dětem co nejvíce usnadnili přestup z mateřské do základní školy, praktikujeme na naší škole tzv. edukativně-stimulační skupinky. Ty mají napomoci zejména dětem, které by mohly mít při přestupu na ZŠ problémy s adaptací a školním neúspěchem. Nám se ale velmi osvědčilo zapojit do skupinek všechny předškoláky i jejich rodiče, neboť už při těchto schůzkách se nám začíná utvářet třídní kolektiv.

            Pro setkávání jsem zvolila termíny vždy v úterý od 15.00 hodin v učebně současné 4. třídy. Tato třída bude i kmenovou třídou Vašich dětí od září 2019 a zde bude také probíhat zápis do 1. třídy.

            Na každé setkání si děti přinesou přezůvky, pastelky a hlavně dobrou náladu a chuť do práce. Některé schůzky budou společné pro děti i rodiče, jiné budu mít s dětmi bez dohledu rodičů. Na tyto schůzky si děti vyzvednu v šatně č. 5 (přízemí přístavby) před 15.00 hodinou a v 15.45 je zase do šatny odvedu. Prosím tedy rodiče o zajištění doprovodu dítěte do šatny a také vyzvednutí v danou dobu.

            První setkání bude pouze s rodiči 29.1. v 15:00 v učebně 4. třídy. Tady se dozvíte všechny další informace, seznámíte se s prostředím školy a budu se snažit zodpovědět všechny Vaše případné dotazy. Schůzky s dětmi začnou od 19.2. každé úterý.

 

TERMÍNY:

29.1. Informativní schůzka pro rodiče

19.2. Rodiče i děti

26.2. Pouze děti

5.3. Pouze děti

12.3. Rodiče i děti + prohlídka školy

19.3. Pouze děti

26.3. Pouze děti

2.4. Pouze děti

9.4. Rodiče i děti

15.4. Zápis do 1. třídy – rodiče s dětmi. Čas bude upřesněn.

 

Těším se na setkání s Vámi a věřím, že společně uděláme vše proto, aby se Vaše děti do školy těšily a chodily sem rády.                                     

Mgr. Karla Cabalová