Přednášky o umělé inteligenci

25. 3. 2024

V rámci Šablon JAK proběhly na naší škole přednáška pro žáky 7. – 9. třídy. Školu navštívila naše bývalá žákyně Martina Buchtová, nyní studentka bakalářského studia na MU Brno, obor bezpečnostní a strategická studia. Všechny tři přednášky pro žáky byly věnovány fenoménu dnešní doby -  pojmu umělá inteligence. Žáci se dozvěděli důležité a základní informace o jejím vzniku, vývoji, používání i zneužívání. Seznámili se s oblastmi, kde je nejvíce využívána, a také s jejími klady i zápory. Zdůrazněno bylo i to, kde je nutná obezřetnost při práci s umělou inteligencí a kde hrozí nebezpečí. Hlavní důraz při přednáškách byl kladen na použití umělé inteligence při vzdělávání žáků a studentů, používání při výuce i při samostudiu nebo přípravách na přijímací zkoušky. Žáci si vyzkoušeli práci v ChatGPT a procvičili si různé činnosti v tomto programu, které by pro ně mohly být prospěšné.