Překročení Rubikonu

Překročení Rubikonu je soutěž a zároveň výzva pro žáky šestých ročníků škol Cirsia, která letos probíhala v ZŠ Jedovnice ve dnech 5. 10. – 6. 10. První den této soutěže žáci plnili úkoly, sbírali a třídili informace z terénu, které pak zapracovávali do prezentace v následujícím dni. Žáci nachodili přes 10 km kolem rybníka Olšovce, podél Jedovnického potoka přes Rudické propadání do pískovny Seč a zpět. Pracovali s buzolou, sestavovali pravidla pro pobyt v přírodě, luštili tajenku, skládali mapu a prokazovali odvahu zdoláním stezky odvahy ve tmě při svíčkách. Protože naši šesťáci byli sehraným týmem, spolupráce nebyla překážkou, práci si uměli rozdělit, aby vše stihli v daném limitu. Prezentace byla opravdu zajímavá a překonali bez větších problémů před všemi zúčastněnými i ústní část. Celodenní práce byla vskutku namáhavá a myslím, že si jistě vzájemnou společnost všichni užili i mezi školami navzájem.

Mgr. Ivana Hallová