Jdi na obsah Jdi na menu

Lehko-atletický mítink v Kunštátě

16. 6. 2011

,, Pohár krále Jiřího z Kunštátu “

31. 5. 2011 se vybraní žáci z 1. stupně zúčastnili atletického víceboje v Kunštátu. Soutěžily zde děti z celého blanenského okresu. Pro nás to byla po dlouhé době ojedinělá akce. Atletických soutěží se příliš často nezúčastňujeme, protože na atletiku nemáme v Lipovci příliš dobré podmínky. I tak se děti velmi snažily a naši školu reprezentovaly s hrdostí. Soutěžilo se v běhu na 50 metrů. 400 metrů, 600 metrů, hodu kriketovým míčkem, skoku dalekém a štafetě. Naši závodníci obsadili místa zhruba v polovině, jen vytrvalostní běhy se nám příliš nedařilo. Někteří, ale vybojovali velice pěkná umístění. Denisa Jelínková-9.místo-běh na 50 metrů, Jan Dostál-10.místo-hod, Patrik Cabal-17.místo-skok daleký. V konkurenci městských škol s výborným sportovním zázemím jsme si vedli opravdu dobře. Ale teď to nejdůležitější! Musím naše děti velmi pochválit, protože se po celou dobu vzorně chovaly, nebyly s nimi žádné problémy. A to se o některých,,zlatíčkách“ z jiných škol opravdu říci nedá.                                                                                                                                                       Přeju našim žákům, aby jim vydržel ten sportovní zápal, který předvedli a hlavně radost z pohybu. Dnes je to velká vzácnost!