Jdi na obsah Jdi na menu

Pro rodiče přeškoláků

EDUKATIVNĚ - STIMULAČNÍ   SKUPINKY

 

        Je to program určený pro děti předškolního věku. V ZŠ Lipovec tyto skupinky každým rokem organizujeme pro všechny předškoláčky, kteří do 1. třídy naší školy nastoupí. Děti se tak pravidelně setkávají a pracují pod vedením budoucí učitelky 1. třídy.

        Program skupinek je rozvržen do 10 lekcí. Každá má svou strukturu, jednotlivé činnosti se střídají a na sebe navazují. Hravou formou se tak rozvíjí několik základních oblastí, které je potřeba před nástupem do
1. třídy posílit - zrak, sluch, jemná motorika a grafomotorika, řeč, paměť a předmatematické dovednosti. Účast dětem ve skupince rozhodně ulehčí vstup do nového prostředí a zároveň umožní seznámit se se svou budoucí paní učitelkou.

        Při zápisu do ZŠ v Lipovci budou rodičům sděleny informace o tom, jak se jejich dítěti ve skupinkách dařilo a co případně bude třeba s dítětem docvičit tak, aby jeho nástup do školy byl bezproblémový.

 

Termíny schůzek: 3.2., 10.2., 24.2., 2.3., 9.3., 16.3., 23.3., 30.3., 6.4., 14.4. 2020.

                                      

Schůzky budou probíhat v době od 13:30 - 14:15 hodin ve 4. třídě ZŠ Lipovec. Děti si na každou schůzku budou nosit pouzdro s ořezanou tužkou č. 1 a pastelkami.

 

Zápis do 1. třídy bude v pondělí 20.4. 2020 od 13:00 hodin ve 4. třídě ZŠ Lipovec.

 

Mgr. Jana Kolmačková, budoucí učitelka 1. třídy