Pro rodiče přeškoláků

EDUKATIVNĚ - STIMULAČNÍ   SKUPINKY

Cílem skupinové práce s dětmi je hravou formou rozvíjet schopnosti, dovednosti a funkce, které jsou důležité pro dobré a kvalitní zvládnutí základů čtení, psaní a počítání. Smyslem edukačních skupin je systematický rozvoj zaměřený na: komunikaci, vývoj řeči, artikulační obratnost, rozvinutou motoriku, zejména grafomotoriku, zrakové a sluchové vnímání, orientaci v prostoru a čase, základní matematické představy, soustředění a pozornosti.

Program skupin je obvykle rozvržen do několika měsíců, a to až do zápisu dětí do 1. třídy, který se bude konat 26. 4. 2021 v budově Základní školy Lipovec.
Každá lekce má svou strukturu, jednotlivé činnosti se střídají a na sebe navazují.

Součástí edukačních skupin je domácí příprava, na kterou jsou dětem zadávány pracovní listy.

Děti budou navštěvovat tuto skupinu vždy v pondělí 12.55 – 13.40 v prostorách 3. třídy základní školy. První schůzka se koná 15. 2. 2021. Po skončení schůzky budou děti odvedeny zpět do mateřské školy.

Děti budou mít s sebou přezůvky, pouzdro s ořezanou tužkou č. 1 a pastelkami.

Přeji Vám, ať děti čas strávený ve skupině hodně baví a je Vám maximálně užitečný.

Mgr. Zdeňka Michnová

učitelka edukační skupiny

Příspěvky

Desatero pro rodiče a prvňáčky