Tisková zpráva III.

15. 5. 2015

arte.png

Projekt učí učitele

Pedagogové z padesáti škol, které se zapojily do projektu Digitálně a interaktivně, budou ovládat práci s tablety a dotykovými zařízeními. Školením, vedoucím ke zkvalitnění a zatraktivnění výuky, prochází 768 učitelů, kteří se po prezenčních kurzech dále distančně vzdělávají prostřednictvím e-mentoringu a e-learningu na speciálně upraveném webovém rozhraní.

Interaktivní tabule, dataprojektory a tablety uchvátily studenty a pedagogy natolik, že se bez nich moderní školy již neobejdou. Držet krok s posledními IT novinkami se účastníkům projektu daří díky systému praktických cvičení, cílených přímo na míru potřebám partnerů. Kromě officů jsou žádaná především multimédia, powerpointové prezentace, systémy SmartBoard, eBeam a flash videa.

Z hlediska tematičnosti pak nejvíce zaujaly moduly pro 1. stupeň základních škol, humanitní vědy, jazykové vzdělávání, přírodní vědy, informatika a výpočetní technika, praktické vyučování pro odborný výcvik a odborné předměty. Vlastní integrace digitálních technologií do výuky pracuje s moderními trendy v ukládání a sdílení dat (cloud computingem), včetně bezpečnosti a možnostmi využití sociálních sítí.

Vzdělávací programy projektu Digitálně a interaktivně, co do zájmu, předčily očekávání a ucházejí se o svou akreditaci. Bližší informace k projektu nově poskytnou webové stránky www.artecontablety.cz.

Příjemcem dotace v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost je ART ECON – Střední škola, s r.o. Projekt z oblasti podpory Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení s registračním číslem CZ.1.07/1.3.00/51.0030 je realizován pro 50 základních a středních škol Olomouckého, Jihomoravského, Zlínského kraje a Vysočiny. Pro aktivity projektu je z OP VK vyčleněna částka téměř 35 mil. Kč. Doba realizace projektu: září 2014 – červenec 2015.