Exkurze v SŠ TEGA - 8.třída

2. 3. 2014

p2060200.jpg Ve čtvrtek 6.února se žáci 8.třídy zúčastnili exkurze do SŠ Tega v Blansku. S touto střední školou spolupracujeme v projektu "Perspektiva vzdělávání".

Žáci byli rozděleni do skupina na dívky a chlapce a pod vedením zástupců SŠ si postupně prošli celou školu,navštívili dílny jednotlivých učebních oborů,seznámili se s nabídkou oborů pro další vzdělávání, mohli také přímo vidět starší studenty při praktické činnosti v dílnách.

V oblasti elektrotechniky byla pak pro každého nachystána praktická část,ve které musel už každý provést nějakou dovednost při práci s nářadím a součástkami. Výsledek své práce si potom každý mohl odnést domů. Mimo strojírenské a elektrotechnické učebny se žáci také podívali do provozu cvičné restaurace pro obor kuchař-číšník. Zde si mohli vyzkoušet zdobení perníčků.

p2060202.jpgp2060203.jpgp2060205.jpg