Jdi na obsah Jdi na menu

Finanční gramotnost v 7. a 8. třídě

6. 12. 2023

V hodinách  matematiky se často setkáváme s pojmy z oblasti finanční matematiky, vysvětlujeme si jejich význam, se žáky probíráme finance, hospodaření s penězi, úspory, slevy atd. V současné době jsou aktuální předvánoční nákupy, proto jsme toho využili a věnovali jsme se v projektové výuce opět financím, úsporám, výpočtům. Žáci pracovali s tématem pečení vánočního cukroví - dle pokynů na připravených pracovních listech vyhledávali na PC recepty na vánoční cukroví, zjišťovali potřebné suroviny a jejich množství. Připravili rozpočet pro pečení, vypočítali celkovou cenu nákupu. Dále vyhledávali akční ceny surovin a porovnávali s cenami jejich nákupu, řešili možnosti finančních úspor. Po vyhledávání a zpracování informací následoval ústní rozbor finančních výpočtů, úspor, nákupů. Žáky tato činnost bavila, zjistili mnoho pro ně nových informací a uvědomili si hodnotu peněz.

Tato projektová výuka proběhla v matematice v 7. a také v 8. ročníku.
 
 
Mgr. Hana Buchtová, vyučující matematiky
Fotografie ZDE