Lyžák 1. stupně

7. 3. 2024

V týdnu od 12. 2. do 16. 2. proběhl lyžařský výcvikový kurz v Hodoníně u Kunštátu. Jelikož počasí už v týdnu předtím vypadalo, že nám začalo jaro, tak jsem se začala modlit, aby děti měly na čem lyžovat. Všechno klaplo a po několika nervózních telefonátech a zprávách jsme v pondělí ráno vyrazili. Děti byly plné očekávání, nadšení, ale i obav. S kým budu v družstvu, jakého budeme mít instruktora, půjde mi to ještě, budu mít čas na to koupit si hranolky nebo párek…? Během týdne jsme zažili sluníčko, čerstvě nasněžený sníh, který se proměnil ve výukové skokánky, trochu vítr, mlhu a dokonce i trochu poprchávalo. Ve čtvrtek už jezdili na velkém svahu úplně všichni. V pátek bylo nádherně a zakončili jsme lyžák závody ve slalomu. Děti dostali pamětní list, sladkou odměnu a medaili, ale hlavně měly spoustu nových zážitků. Lyžařské podmínky nebyly nic moc, ale jak řekl Pavel Trněný: ,,Dobrý lyžař umí lyžovat i na blátě."

Bc. Lucie Pernicová