Jdi na obsah Jdi na menu

Minikatalog výletních cílů

14. 11. 2023

Nevíte, kam vyrazit s rodinou na sobotní výlet? Šesťáci vám s tím pomohou. Vyrobili totiž pro vás katalog „Kam na výlet?“ s tipy a užitečnými informacemi pro návštěvníky těchto míst.

V tomto projektu žáci zlepšovali svoje digitální kompetence v programu Power-Point, který je nejen dobrým pomocníkem pro prezentování, ale také docela dovedným grafickým editorem. Pro žáky bylo novým poznatkem, co vše je možné v tomto programu tvořit – od jednoduchých textových polí, otočení obrázků, až po customizaci plochy. Někteří šli ještě o krok dál a zakomponovali např. QR kód nebo výstřižek z mapy. I když byl tento úkol pro žáky docela výzva, vznikly pěkné práce.

Do budoucna hodláme katalog rozšiřovat, aby si na své přišli milovníci památek, přírody i pravidelných kulturních akcí.

 

Kateřina Steinerová

Fotografie ZDE