Jdi na obsah Jdi na menu

Motani - Šílená Indie - zeměpisné promítání

6. 10. 2023

Kolik obyvatel má Indie? Jak vypadá hadí tanec? Jaká hudba se hraje a poslouchá v Indii? Co všechno se prodává na indickém trhu?  Kdo to jsou hulmani? Na všechny tyto otázky a na spoustu dalších se dozvěděli odpovědi naši žáci ve čtvrtek 5. 10. 2023 při zajímavém a poutavém zeměpisném promítání. Naši školu totiž po roce opět navštívili manželé Kateřina a Miloš Motani, tentokrát s programem Šílená Indie. Všichni žáci z 1. – 9. třídy se zaujetím poslouchali pěkné povídání o přírodě, lidech a životě v Indii, prohlíželi nádherné fotografie a sledovali zajímavá videa. Program byl ukončen soutěží, která prověřila, jak žáci sledovali a poslouchali celé promítání.

 

Mgr. Hana Buchtová, ZŘŠ

 

Příspěvek žákyně:

ŠÍLENÁ INDIE 

MOTANI 

Do školy přijela paní s pánem a promítali nám fotky a videa z výpravy do Indie a Asie. Dozvěděli jsem se spoustu zajímavých informací -  např. CHRÁM PLNÝ KRYS - nesmí se jim ani zkřivit chloupek, protože jsou posvátné, VELBLOUDÍ FESTIVAL - jsou velmi bohatě ozdobeni, VELBLOUDÍ ZÁVODY - velbloudí promenády/velbloudí tance/bojové zápasy/ohňové rituály atd. Jsou tam velice zajímavá zvířata. Tyhle věci mě velice zajímají a moc mě to bavilo. Doufám, že příští rok zase přijedou. 

 

Ema Slezáková, 7. třída

 

Fotografie ZDE