Jdi na obsah Jdi na menu

Olympiáda mediální gramotnosti

9. 11. 2023

Poprvé v historii se v České republice uskutečnila Olympiáda mediální gramotnosti. V rámci soutěže se účastnilo přes 11 tisíc žáků ze stovek škol. Naše škola nezůstala pozadu. Žáci si v testu vyzkoušeli, jak zvládají rozpoznat dezinformace, jak moc je ovlivňuje reklama, případně jestli poznají fotomontáž. Organizátoři se domnívají, ale nelze jim dát jinak než za pravdu, že mediální gramotnost je potřeba si dostal pod kůži. Naše škola se jistě ráda zúčastní i příští rok.

Milou informací je, že naše žákyně Miriam Kajtárová získala v rámci celé republiky krásné 73. místo.

Pokud by měl někdo zájem o více informací, jsou nalezení na těchto webových stránkách. Pro přečtení statistik si můžete stáhnout tuto prezentaci.

 

Kateřina Steinerová