Jdi na obsah Jdi na menu

Ostrovští deváťáci v naší škole

19. 10. 2023

Návštěva žáků devátých tříd ze ZŠ a MŠ Ostrov v naší škole je dokladem vzájemné spolupráce mezi školami v okolí a naší základní školou. Ostrovští žáci strávili dvě vyučovací hodiny v jazykové učebně a pracovali v moderním výukovém prostředí zaměřeném pro jazyky, v tzv. Smart Classu+ společnosti Robotel.

Tyto úkoly byly zaměřeny na poslech anglického jazyka ve formě videa, poslech anglické slovní zásoby a reprodukování poslechu, vyplňování textu na základě poslechové nahrávky, doplňování cvičení nebo cvičení na přiřazování slovní zásoby a obrazové podpory. Byli také náhodně přiřazeni do skupin, aby následně mohli konverzovat o obyčejných tématech ze svého života (škola, hobby apod.). Žáci také pracovali v malých skupinkách dle vlastního výběru a dokonce i jako celá třída, kdy postupně sdělovali na vyzvání své odpovědi. Dále si mohli vybrat práci nad jednotlivými úkoly již podle svého zájmu. Cvičení se zaměřovala na výslovnost (GB, USA), slovní zásobu, gramatiku, poslech a nahrávání odpovědí. Všichni využili čas k vypracování úkolů maximálně a pevně věřím, že odešli spokojeni.

 

Mgr. Ivana Hallová

Fotografie ZDE