Jdi na obsah Jdi na menu

PČR - Šikana a kyberšikana

Dne 26. 9. žáci 7. třídy absolvovali besedu o šikaně a kyberšikaně. Provázela je paní policistka Lenka Petrželková. Žáci si připomněli zásady chování na nejen internetu, dozvěděli se o různých záludnostech kyberprostoru a trestných činech, jejichž obětí by se mohli stát a jak se tomu vyhnout. Množství informací bylo vyčerpávající, ale žáci byli bystří a odnesli si, doufejme, spoustu užitečných poznatků. Níže si můžete přečíst žákovský příspěvek.

 

Kyberšikana a šikana

V naší třídě proběhla přednáška o kyberšikaně a šikaně. Dozvěděli jsme se, jak si chránit heslo a svoje soukromí. Za měsíc mají spoustu hrozných případů, např. někdo někomu vykrade účet atd. Ušetřila učitelům složité vysvětlování, jak se máme chovat a jak ne. Všichni jsme se nad sebou zamysleli, nad svým chováním. Myslím si, že to bylo moc užitečné. A doufám, že někdy bude zase nějaká taková přednáška.

Ema Slezáková, 7. třída

 

Kateřina Steinerová

Fotografie ZDE