Jdi na obsah Jdi na menu

Popis pokoje - 9. tř. - německý jazyk

9. 11. 2023

Žáci 9. třídy si opět vyzkoušeli propojení digitální gramotnosti do výuky cizího jazyka – do němčiny. Na Alfu so otevřeli odkazy na videa, texty a interaktivní testy k tématu bydlení. Následně jsme si vysvětlili, co je to normovaný text a na počítačích jsme si vyhledali vše potřebné o normovaném textu.

Žáci se s chutí pustili do práce a vytvořili několik vět o svém pokoji. V neposlední řadě se text učili přednášek. Využili počítačů v jazykové učebně, kde si mohli dát své německé věty do překladače a trénovat poslech a výslovnost.

Závěrečná fáze našeho snažení vyústila v ústní přednes u interaktivní tabule. Celá práce byla velmi namáhavá, ale myslím, že se vše vydařilo a potřebné dovednosti žáci uplatní i v jiných předmětech a také v praktickém životě.

E. Veselá

Fotografie ZDE