Školní kolo Olympiády v českém jazyce 2023

V úterý 28. listopadu 2023 se v naší škole uskutečnilo již potřetí za poslední tří školní roky školní kolo Olympiády v českém jazyce I. kategorie (pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol, 3. a 4. ročníku osmiletých gymnázií a 1. a 2. ročníku šestiletých gymnázií).

Celkem osm žáků (7 z 9. třídy a 1 z 8. třídy) dvě hodiny zaujatě řešilo rozmanité mluvnické, literární i slohové úkoly.

Zvítězila Kateřina Zouharová z 9. třídy, která postupuje do okresního kola, kde bude reprezentovat lipoveckou základku. Náhradníkem je Josef Hořava (9. třída), který obsadil 2. místo. Třetí pozici vybojovala Michaela Rajnochová taktéž z 9. třídy.

Všem účastníkům náleží velké poděkování za vyjádřený kladný vztah k mateřskému jazyku.

Pavel Přikryl, učitel českého jazyka a literatury